top of page

Kuidas pildistada lemmikloomi

1. Alusta oma looma iseloomust

Enne looma pildistama asumist mõtle sellele, mis teeb teda eriliseks. Kas ta on mänguline või pigem vaiksem. Kui loom on näiteks laisavõitu, on hea planeerida pildistamine näiteks kusagile voodi juurde. See oleks väga heaks rekvisiidiks iseloomu illustreerimiseks. Hüperaktiivse loomaga on hea pildistada näiteks pargis või aasal, et loomal oleks palju jooksuruumi.

2. Iseloomust järgmine aste on kontekst

Loomade pildistamisel on hea minimalism. Pildistamise õnnestumiseks vali koht, mis on loomale võimalikult tuttav ja kus loom tunneb end mugavalt. Selleks, et fookus ei läheks loomast eemale, sobib pildile lisada üksikuid rekvisiite (vaip, kapp, voodi vms). Ümbruskonna liiga kirjuks ajamine suunab vaataja silmad staarist eemale.

3. Mine neile lähedale

Mine loomale võimalikult lähedale. Raske on see muidugi aktiivse looma puhul, aga lähedalt pildistades on võimalik pildile jäädvustada looma olemust. Siinkohal aitab hästi ka teleskoopobjektiiv (aga piisavalt kiire). Pikk fokaalkaugus (kaugelt teleskoopobjektiiviga pildistades) udustab ka tausta paremini ja aitab loomal paremini esile tuua.

4. Pildista looma silmade kõrguselt

Pildista loomi nii, nagu sa vaataksid maailma nende silmade läbi. See tähendab laskumist väga madalale - põlvili või isegi kõhuli. Sealt võib imelisi kaadreid saada. Ole sel kõrgusel pildistades ka fantaasiarikas. Pildistada saad ainult looma nina või silmi, külje pealt või käppasid.

5. Valgustus

Valgustuse on iga fotograafi kõige olulisem oskus. Lemmikloomade puhul ei soovita kasutada välku, sest see võib looma ehmatada ja tekitab punaseid silmi. Loomulik valgus on palju-palju parem siinkohal. Ohtra loomuliku valguse jaoks on võimaluse korral väljas pildistamine parem, kui siseruumis (või vähemalt suurte akendega ruumis). Ainus soovitus välgu kasutamiseks oleks looma puhul, kel on must või väga tume karvastik, mis valgust neelab. Siinkohal lisab välgu kasutamine pildile detailsust. Heledakarvaliste lemmikloomade puhul seetõttu ei tohiks välku üldse kasutada ülesärituse vältimiseks.

6. Lisa pildile inimesi

Lemmiklooma pildistamine koos peremehega annab parimaid tulemusi, sest annab piltidele mälestuse hõngu ja toob naeratuse suule ka aastaid hiljem. Kuigi võib proovida ka poseerimisi on lemmiklooma ja inimese pildistamine keset mängulusti parim, sest see annab pildile emotsiooni ja karakteri.

7. Pildistamine liikumise pealt

See haakub veidi ülemise punktiga. Mänguhimulise looma pildistamine annab lõbusaid ja emotsionaalseid pilte. Kvaliteetsete piltide saamiseks peab säriaeg olema piisavalt väike. Julged fotograafid kasutavad manuaalrežiimi, kui võib kasutada ka S-režiimi (shutter priority mode), kus fotograaf saab valida sobiva säriaja ja kaamera ise valib vastava ava suuruse. Teatud kaameratel on võimalik ka panna nn "S-režiim" (sports mode), mille korral kaamera ise valib väikseima võimaliku säriaja vastavalt valgustusele. Vahvaid tulemusi siin annab ka kasutades sarivõtet (continous mode), kus ühe nupuvajutusega pildistab kaamera järjest mitu kaadrit. Arvestama aga peab siinkohal, et vahepeal kaamera ei fokuseeri uuesti.

Mängulisuse suurendamiseks võta pildistamisele kaasa looma lemmiklelu või hoia seda objektiivi lähedal, et jääks mulje justkui loom vaatab otse kaamerasse.

Väga vahvaid kaadreid saab ka, kui mängida nn "loomapaparatsot". Proovi looma tabada ebatavalistest olukordadest. Näiteks kuidas koer ajab taga palli või näiteks mesilast, kaevab auku või kuidas kass ajab taga valgusvihku.

8. Kasuta lainurkobjektiivi

Lainurkobjektiivi kasutamine annab võimaluse loomale väga lähedale pääseda. Lisaks moonutab launurkobjektiivi veidi pildi servasid andes nii veidi kunstilise eripära. Täitsa ekstreemne oleks siinkohal kasutada kalasilmaobjektiivi.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Järgi meid
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page